Hakkımızda

1845 de büyük dedem tarafından kurulan firmamız, kök ve toz boyalarla merkezi Galata Kürekçiler No. 49 ve şubesi Eminönü Alacahamam No. 45 olmak üzere boya sektöründe ilk adımı atmıştır.

Nesilden nesile geçen firmamız büyük dedem, dedem, amcam ve babam olmak üzere 1923 yılında Karaköy’deki merkez binasına taşınmıştır.

II. Dünya Savaşının ardından Almanya’nın izni ile Amerika’dan ithal ettiği ilk selülozik boyayı Türkiye’ye tanıtmıştır. Selülozik oto boyalarında yine bir ilke imza atarak Dupont, Tambour Paint, Zevah gibi firmaların mümessilliklerini yapmıştır.

DYO, MARSHALL, ÇBS… Gibi Türk boya sektörüne yön vermiş firmaların kuruluşunda büyük emekleri geçmiştir. 1983’te ben Vedat ANAVİ olarak, bu bayrağı devraldım.

174 yıldır süregelen hizmetlerimizi Anavi ithalat ve ihracat Ltd. Şti. adı altında günümüz şartlarına ve standartlarına uygun bir halde getirerek, kurumsallaşmıştır.

Pigment, Sedef, Floresan, Sim, Fosfor, ve Yaldız tozlarda bir çok mümessilliklere sahibiz. Deneyimli, bilinçli, kuvvetli bir teknik servis ve dağıtım ağına sahibiz.

Proforma ve depo satışları olarak yine siz değerli müşterilerimize 174 yıl sonra da dürüst, güvenli ve tüm standartlar ile hizmet vermekteyiz.

 

VEDAT ANAVİ